Polichlorek winylu (PCW) jest trzecim pod względem wielkości produkcji tworzywem sztucznym na świecie, po polietylenie i polipropylenie. Swoją popularność zawdzięcza bardzo zróżnicowanym właściwościom, zależnym od rodzaju i stężenia dodatków, np. plastyfikatorów, uniepalniaczy, barwników i stabilizatorów. Dodatek plastyfikatorów powoduje,  że PCW staje się elastyczny i może z powodzeniem zastępować gumę. Sztywny polichlorek winylu (bez dodatku plastyfikatorów) jest doskonały do wyrobu materiałów konstrukcyjnych, jak np. stolarki okiennej. Dzięki stabilizatorom ramy okienne z PCW są odporne na kruszenie i żółknięcie pod wpływem słońca. Uniepalniacze zmniejszają ryzyko pożaru w przypadku kontaktu z ogniem. Tworzywo nie pęcznieje w kontakcie z wilgocią i nie wymaga malowania, a dzięki barwnym powłokom może imitować naturalne drewno. Właściwości te sprawiają, że ramy okienne wykonane z polichlorku winylu są trwalsze, lżejsze i bardziej odporne na warunki atmosferyczne od drewnianych.

[autor: dr Patryk Bielecki, chemik analityk]

Uszczelnienie EPDM. EPDM jest tworzywem, które charakteryzuje się bardzo dobrą elastycznością (powrót do pierwotnego kształtu) przy zachowaniu ciągłości struktury. Posiada wysoką odporność na działanie wody i temperatury (do +110 st. C), zachowuje elastyczność do -40 st. C.
Istotne jest, aby uszczelki wykorzystane w oknach PVC były wykonane z jednego elementu, bez zbędnych cięć, a zwłaszcza zgrzewów – narożniki okna (w miejscach zgrzewów EPDM twardnieje i traci swe zalety – elastyczność i trwałość, a skrzydło i rama nie przylega już do siebie na całej płaszczyźnie).
Okna oferowane przez naszą firmę posiadają wyłącznie uszczelnienia wciągane (czyli z jednego kawałka gumy).

Zapraszamy - dodaj swoją opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.